Jak wykorzystać przestrzeń w małym pokoju

Jeżeli Twój pokój, Twoje mieszkanie, nie ma zbyt dużego metrażu – nic straconego! Pomożemy Ci maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Kolory we wnętrzu

Absolutnie nie powinieneś malować ścian na ciemne kolory. Zmniejszą one optycznie wnętrze, co w rezultacie sprawi, że będziesz czuł się przytłoczony we własnym domu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na niezwykle modne w ostatnim czasie szarości i beże. Takie kolory pozwolą Ci wizualnie powiększyć przestrzeń pokoju.

Świetnie sprawdza się także powieszenie dużego lustra na części ściany. Odbijający się w nim pokój sprawi, że poczujesz, jakby pomieszczenie miało dwa razy większy metraż!

Akcesoria wnętrza

Wszelkiego rodzaju elementy świetlne, typu stojące lampy są praktyczne z dwóch powodów. Po pierwsze zwiększą komfort użytkowania pomieszczenia, tworząc przyjemne dla oka światło, dużo delikatniejsze niż światło żyrandola na suficie. Po drugie, jak zostało już wyżej wspomniane, jasne pomieszczenia wydają się dużo większe. Zadbaj więc o odpowiednie oświetlenie w Twoim pokoju – zobaczysz, że stworzy to nie powtarzalną atmosferę!

Wszystkie elementy wystroju wiszące na ścianach również pomogą Ci dwojako. Dodatkowe wiszące półki sprawią, że maksymalnie wykorzystać przestrzeń, która z różnych względów mogła nie być wcześniej wykorzystana. Nowe obrazy na ścianach dodadzą nowego stylu i elegancji do Twojego wnętrza, dlatego warto pomyśleć także o nich.

Meble do małego pokoju

Idealnym rozwiązaniem do małego pokoju będzie kanapa rozkładana. W ciągu dnia wykorzystasz ją jak normalną, standardową kanapę. Dodatkowo wybrany przez Ciebie materac zapewni Ci wyjątkowy komfort korzystania z sofy. Co więcej, w każdym łóżku znajduje się pojemna skrzynia na pościel i wszystkie inne elementy

W nocy, jednym pociągnięciem ręki zmienisz kanapę w pełnowymiarowe łóżko. Ogromną zaletą naszych łóżek rozkładanych jest fakt, że po rozsunięciu cała powierzchnia materaca jest zupełnie płaska – zupełnie jak w „normalnym” łóżku.

Dostępny na naszej stronie konfigurator pozwoli Ci perfekcyjnie dopasować łóżko rozkładane do Twojego wnętrza.