Łóżka rozkładane sprzedajemy z trzema rodzajami materacy piankowych.

Materac Standard – materac wykonany z twardej, poliuretanowej pianki T25. Odznacza się uniwersalnością i niezwykłą sprężystością. Tego typu materac jest łatwo dostępny i wygodny do przenoszenia, ale po odkształceniu nie wraca szybko do swoich pierwotnych kształtów.

Materac Premium – materac wykonany z pianki wysokoelastycznej, czyli takiej o zwiększonej sprężystość i wytrzymałości. Szacuje się, że pianka tego typu jest o 40% bardziej wytrzymała niż pianka T25 i nawet 2 razy szybciej wraca do pierwotnego kształtu niż pianka standardowa. Konstrukcja pianki zapewnia perfekcyjne dopasowanie materaca do anatomicznego kształtu ciała – zapewnia odpowiednie ułożenie kręgosłupa, co pozwala mięśniom na rozluźnienie i regeneracje podczas snu.

Materac Premium+ – materac wysokoelastyczny HR plus Visco. To jeden z najnowszych surowców do produkcji materacy o właściwościach termo-elastycznych. Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością punktową. Właściwość ta gwarantuje, że materac odkształca się tylko w miejscu, gdzie spoczywa ciało. Bez względu na ulubioną pozycję snu kręgosłup ma zapewnione optymalne podparcie. Mięśnie mogą odpocząć, gdyż układ szkieletowy zachowuje naturalne krzywizny. Elastyczność punktowa to również istotna cecha, gdy szukamy materaca dla par – nawet w przypadku, gdy waga partnerów znacząco się różni, każda z osób ma zapewniany zdrowy, wygodny i nieprzerwany ruchami drugiego użytkownika sen. Wielu rodziców wybiera piankę termo elastyczna do łóżeczka dziecięcego. Pianka Visco jest materiałem o ponadprzeciętnych właściwościach ortopedycznych i przeciwodleżynowych dlatego warto przemyśleć jej zakup dla rekonwalescenta lub osoby starszej. Piankę Visco od poprzednich wyróżnia to, że materiał dostosowuje się do użytkownikowi miłe uczucie otulenia. Dodatkowo w miejscu rozwijania się stanu zapalanego temperatura jest wyższa – materiał mocniej się odkształca, zwiększa to nacisk na daną cześć ciała, co zmniejsza ból i wpływa korzystanie na krążenie.