Przewaga łóżek rozkładanych

Zacznijmy od wskazania różnic pomiędzy łóżkami rozkładanymi, a kanapami. Kanapy, w przeciwieństwie do siostrzanych im sof, są rozkładane. Wyróżnia je także spory rozmiar siedziska, który pomieści średnio 4 osoby.  Owszem, kanapy są rozkładane, jednak ich budowa powoduje, że po rozsunięciu tworzy się szpara pomiędzy materacami, która może przeszkadzać podczas snu.

Łóżka rozsuwane łączą funkcjonalności łóżka pełnowymiarowego i kanapy. Oznacza to, że w ciągu dnia z powodzeniem skorzystasz z niego jak z normalnej kanapy w salonie. W nocy natomiast jednym pociągnięciem ręki zmienisz je w komfortowe łóżko, które pozwoli Ci spokojnie przespać całą noc. Dlaczego komfortowe? Projektując łóżka rozkładane udało nam się uniknąć problemu tworzącej się szpary pomiędzy materacami po ich rozłożeniu. W rezultacie osiągnęliśmy idealny meble dla osób ceniących mądre wykorzystanie miejsca. Funkcjonalności pełnowymiarowego łóżka – płaski materac i dużą powierzchnię oraz funkcję kanapy po złożeniu.

Kanapa wygodna tak jak łóżko

Do każdego z naszych łóżek dołączamy wybrany materac, dopasowany do Twoich potrzeb. Opracowaliśmy 3 typy materacy, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Materac Standard to podstawowa opcja. To materac wykonany z twardej, poliuretanowej pianki T25. Charakteryzuje się uniwersalnością i niezwykłą sprężystością. Tego typu materac jest wygodny do przenoszenia, ale po odkształceniu nie wraca szybko do swoich pierwotnych kształtów.
Opcją pośrednią jest Materac Premium wykonany z pianki wysokoelastycznej, czyli takiej o zwiększonej sprężystość i wytrzymałości. Szacuje się, że pianka tego typu jest o 40% bardziej wytrzymała niż pianka T25 i nawet 2 razy szybciej wraca do pierwotnego kształtu niż pianka standardowa. Konstrukcja pianki zapewnia perfekcyjne dopasowanie materaca do anatomicznego kształtu ciała – zapewnia odpowiednie ułożenie kręgosłupa, co pozwala mięśniom na rozluźnienie i regeneracje podczas snu.

Najlepszy materac do łóżek rozkładanych

Najwyższą dostępną opcją w kategorii łózek rozkładanych jest natomiast Materac Premium+, czyli wysokoelastyczny materac HR plus Visco. To jeden z najnowszych surowców do produkcji materacy o właściwościach termo-elastycznych. Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością punktową. Właściwość ta gwarantuje, że materac odkształca się tylko w miejscu, gdzie spoczywa ciało. Bez względu na ulubioną pozycję snu kręgosłup ma zapewnione optymalne podparcie. Mięśnie mogą odpocząć, gdyż układ szkieletowy zachowuje naturalne krzywizny. Elastyczność punktowa to również istotna cecha, gdy szukamy materaca dla par – nawet w przypadku, gdy waga partnerów znacząco się różni, każda z osób ma zapewniany zdrowy, wygodny i nieprzerwany ruchami drugiego użytkownika sen. Wielu rodziców wybiera piankę termo elastyczna do łóżeczka dziecięcego. Pianka Visco jest materiałem o ponadprzeciętnych właściwościach ortopedycznych i przeciwodleżynowych dlatego warto przemyśleć jej zakup dla rekonwalescenta lub osoby starszej. Piankę Visco od poprzednich wyróżnia to, że materiał dostosowuje się do użytkownikowi miłe uczucie otulenia. Dodatkowo w miejscu rozwijania się stanu zapalanego temperatura jest wyższa – materiał mocniej się odkształca, zwiększa to nacisk na daną cześć ciała, co zmniejsza ból i wpływa korzystanie na krążenie.

Jak wybrać łóżko rozkładane?

Podczas wyboru łóżka rozkładanego zastanów się przede wszystkim nad wpasowaniem w całościową aranżację pokoju. Wybierz spośród naszych modeli ten, który pasuje według Ciebie najlepiej. Oprócz tego, nasze łóżka są w pełni konfigurowalne. Oznacza to, że możesz wybrać zarówno kolor drewna, poszycia materaca, jak również wspomniany wyżej typ materaca.